• Posuň To - poďakovanie

• Ďakujeme Vám všetkým, ktorí ste zareagovali na našu výzvu a v spolupráci s OZ Posuň To ste posunuli už nepotrebné, ale stále dobré a použiteľné oblečenie, obuv, hračky, bytový textil a iné doplnky tým, ktorí ich upotrebia veľmi radi.
            Potešila Nás Vaša odozva. Vyzbieralo sa naozaj úctyhodné množstvo týchto vecí. V piatok 10. mája 2024 pomohli naši deviataci všetky veci vyexpedovať.
            Celá akcia má charitatívny a aj environmentálny odkaz.
            Vedeli ste, že:

• módny priemysel je zodpovedný za 20 % celosvetovej odpadovej vody, čo z neho robí druhého najväčšieho znečisťovateľa vody?
            • Až 5,2 % odpadu na skládkach
              je textilného pôvodu. Iba 15 % oblečenia spotrebitelia recyklujú?
            • Recyklovaných môže byť až 95% odpadových textílií,  ale pritom sa recykluje iba 0,1%?

Tieto a ďalšie informácie nájdete na stránke https://www.posunto.sk/

ĎAKUJEME!

• McDonald Cup

• Žiaci prvého stupňa sa prebojovali cez prvé kolo zmiešaných futbalových družstiev do okresného
            finále
            v Trenčíne, kde sa popasovali s rovesníkmi z Hornej Súče, ZŠ Novomeského a ZŠ Kubrá a
            skončili na krásnom 3. mieste.

• Netradičné kráľovstvá a erby

• Dievčatá a chlapci z 2.A sa na hodine výtvarnej výchovy stali návrhármi, projektantami a staviteľmi.

Na začiatku bolo zadanie - v skupinách vytvoriť názov a erb kráľovstva, následne postaviť kráľovský príbytok.

V priebehu plnenia úlohy - nápady, tvorivosť, zábava, spolupráca a upevňovanie vzťahov.

Na konci  - dobré výkony, vzájomné ocenenie a ...všetko zachytili snímky.

• Posuň TO! Zbierame, pomáhame, ... aj recyklujeme

• Dobrý deň,
            v rámci environmentálnych aktivít ku Dňu Zeme organizuje naša škola v spolupráci s OZ Posuň TO zbierku oblečenia, obuvi, hračiek, kabeliek, opaskov a bytového textilu.

Zbierka poputuje prostredníctvom charity jednotlivcom alebo rodinám v núdzi a nevyužité veci budú recyklované.Ak sa rozhodnete zapojiť do zbierky, prosíme, aby ste zabalené veci priniesli do školy v dňoch 6. - 9. mája 2024 a odovzdali ich pri vchodoch do budovy.

Veci, ktoré vy už nepotrebujete, dostanú ďalšiu šancu a pomôžu ľuďom v núdzi. Ďakujeme Vám v ich mene.

• E(a)ko na to v školách?

• V apríli sme sa venovali projektu E(a)ko na to?. Čítali sme si z knižky s rovnakým názvom o tom, ako vyrobiť kvetinové bomby a následne sme si ich aj skúsili vyrobiť a porozhadzovať ich pri potoku, aby nám to tam krásne zakvitlo a prispeli sme tým k zvýšeniu počtu včiel. Viac fotiek si pozriete v galérií ŠKD (link nižšie).

• Land art

• Umenie v prírode s tretiakmi a štvrtákmi. Aj takto sa dá budovať vzťah k prírode a zároveň umeniu.