• 2% z daní

• Vážení rodičia,

tak ako po minulé roky, aj teraz vítame ochotu Vás, rodičov našich žiakov, prípadne aj Vašich známych, poukázať 2% Vami zaplatenej dane Rodičovskému združeniu.  Takto získané finančné prostriedky budú použité na aktivity a pomôcky pre Vaše deti.

Popis krokov na venovanie 2 % z dane:

1. pre zamestnancov, ktorým robí zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane

Vyplnené tlačivo „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO“ spolu s dokladom „Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti“, ktoré Vám vystaví Váš zamestnávateľ, odovzdajte triednemu učiteľovi najneskôr do 26. 4. 2024.  Všetky vyhlásenia doručí ekonómka  školy na daňový úrad.

Tlačivo je zverejnené na https://trencturna.edupage.org/a/2-z-dani a zároveň Vám ho zašleme na Edupage.

2. pre tých, ktorí odovzdávajú daňové priznanie

Kópiu časti daňového priznania t. j. oddiel  -  „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov“,

s dopísaním  mena darcu, z dôvodu identifikácie prijatých platieb na účet rodičovského združenia odovzdajte triednemu učiteľovi Vášho dieťaťa.

Nakoľko je pre rok 2024 prijímateľom 2% (3%) len Rodičovské združenie pri MŠ, potrebujeme identifikovať Vami darované finančné prostriedky zvlášť pre MŠ a ZŠ.

Ďakujeme všetkým Vám, ktorí sa rozhodnete touto formou podporiť rozvoj našej školy.

S pozdravom