15. apríla 2026 sme sa my, ôsmaci, vybrali na výpravu do Brna.
Naša prvá zastávka bola Mohyla mieru pri Slavkove u Brna. Je tam interaktívna výstava, ktorá nás preniesla do vojny troch cisárov v roku 1805, o ktorej sme sa učili na dejepise. Prezreli sme si aj zbierky múzea s touto tematikou.
Potom sme pokračovali do centra Vida! Tam nás čakala prednáška o tlaku. V rámci rozchodu sme si vyskúšali mnohé pokusy.
Zlatým klincom programu bola návšteva obchodného centra Olympia.
Domov sme sa vrátili unavení, spokojní a plní zážitkov.